Přeskočit na hlavní obsah

Jan Špáta - 18 dokumentárních filmů klasika české kinematografie


Novinky

24. 3.
2010

Pro zájemce o DVD Jana Špáty máme dobrou zprávu. Na oslavu ceny za Nejlepší audiovizuální počin roku udělené na Českých lvech dne 6.3. 2010 pro Vás máme speciální časově omezenou nabídku. Mezi 24. březnem a 4. dubnem bude DVD pouze na e-shopu www.janspata.cz k dostání za výhodnou cenu 499 Kč.

23. 3.
2010

DVD JAN ŠPÁTA NA SLOVENSKU

Na slovenský trh zároveň míří set 4 DVD JAN ŠPÁTA – 18 DOKUMENTÁRNÍCH FILMŮ KLASIKA ČESKÉ KINEMATOGRAFIE.

Slavnostní premiérový křest DVD proběhne před projekcí filmu Největší přání za účasti režisérky Olgy Sommerové, Špátovy manželky a dlouholeté spolupracovnice, a producenta projektu Richarda Němce v sobotu 27. března od 18 hodin ve Filmovém klubu VŠMU - kinosál 1.

V den křtu bude možné zakoupit DVD na tomto místě za premiérovou cenu 17,50 Eur. Ostatní dny bude DVD v prodeji za 21,90 Eur. Běžná cena je stanovena na 27 Eur. DVD spolu s dalšími filmy a odbornými publikacemi bude ve foyer Filmového klubu otevřen 26.3.-31.3. 16:00 - 21:00.
Dále bude DVD dostupné v běžné maloobchodní síti od 1.4. 2010, například v prodejnách Artfóra (Bratislava, Trnava, Košice, Bánská Bystrica, Žilina), Colour Music Kežmarok, Bratislava, www.dvdbesk.sk Košice a dalších.

23. 3.
2010

Dílo Jana Špáty bude představeno i na Slovensku

Na Slovensku bude poprvé komplexně představena tvorba významného českého dokumentaristy Jana Špáty. Výběr z jeho filmů bude uveden v sekci PROFIL: JAN ŠPÁTA na slovenském Febiofestu.

21. 3.
2010

Jedinečnou příležitost nahlédnout do Špátovy filmografie nabídne od 22. března web Doc Alliance, kde budou vždy po dobu jednoho týdne zdarma ke zhlédnutí postupně tyto filmy:

7. 3.
2010

Projekt RESTAUROVANÉ FILMY JANA ŠPÁTY získal na Českých lvech Cenu za nejlepší audiovizuální počin roku.

O mimořádnosti kolekce svědčí fakt, že cenu za Nejlepší audiovizuální počin roku uděluje ČFTA jen zcela výjimečně, v tomto případě poprvé. Naposledy ji obdržel televizní dokumentární cyklus „Zač jsme bojovali" Jindřicha Frýdy, Milana Maryšky a Jiřího Reichla v roce 1994.

22. 2.
2010

Projekt RESTAUROVANÉ FILMY JANA ŠPÁTY (restaurování, pásmo v kinech, se bude ucházet o Cenu za audiovizuální počin roku, která může být udělena na Českých lvech 6.3. 2010.

Poprvé – a zároveň naposledy – byla trofej udělená v roce 1995, shodou okolností také dokumentaristům za cyklus Zač jsme bojovali. Letos se o ní uchází celkem deset projektů. Cena bude udělena pouze v případě, že o ní bude hlasovat více než 50% členů České filmové a televizní akademie.

Držte nám palce!

Více článek MF DNES.

22. 2.
2010

S dílem Jana Špáty budou mít možnost se seznámit i diváci na Slovensku.

Slovenská Febiofest uvede filmy na konci března v sekci Profil Jana Špáty. Festivalu se zúčastní Olga Sommerová a producent Richard Němec. Na festivalu bude mít také slovenskou premiéru DVD Jana Špáty, které bude od té doby v prodeji ve slovenských obchodech. O konkrétních termínech projekcí Vás budeme informovat zde a v rubrice v kině.

21. 2.
2010

Nová promítání:

23. února v 19.30 v Jablonci n. Nisou v klubu Na rampě za účasti Olgy Špátové. Sestava promítaných filmů bude stanovena před projekcí dle přání diváků.

25. února v Polici nad Metují uvede projekci Špátových filmů autor Monografie Jana Špáty Martin Štoll. Na projekci se budou prodávat DVD za zvýhodněnou cenu.

3. 12.
2009

Na pražských projekcích v kinech Světozor 3.12. a 6.12. v 18:15 hod, 17.-20.12. ve 13:00 hod a Aero 7.12. 18:00 hod, 8.12. 10:00 hod pro velký zájem opět proběhne akce DVD se slevou v ceně vstupenky (60, 90, 100 dle kina a času). Po představení máte možnost si v obchodě Terryho ponožky v kině Světozor proti odevzdání vstupenky zakoupit DVD zlevněná právě o výši vašeho vstupného.
DVD si za tuto slevu budete moci zakoupit v Terryho ponožkách za tuto cenu až do 23.12. 2009. 4 DVD se slevou tak vyjde na cenu už od 520,- Kč.

3. 12.
2009

Ve čtvrtek 10.12. od 22:00 hod se bude na Festivalu This Human World ve Vídni v Schikaneder Kino promítat Špátův film Největší přání 2.

Jedním z nejvýznamnějších bodů letošního filmového festivalu This Human World bude téma „1989 – 2009 Nic nezůstalo stejné“, kdy půjde o více než 30 dokumentárních, experimentálních, animovaných a hraných filmů, které se v Rakousku ještě nikdy nepromítaly. Tyto filmy mapují témata jako je pád Berlínské zdi a pád komunismu.

Natáčení Největšího přání a film sám končí na demonstraci 17.listopadu 1989, čímž se uzavírá jedna kapitola českých dějin.

Na projekci bude přítomen producent Richard Němec a zároveň bude možné na projekci zakoupit DVD.

2. 12.
2009

Ve čtvrtek 3.12.2009 proběhne v prostorách Filosofické fakulty ZČU v Plzni - místnost SP 111 - od 19:15 projekce Špátových filmů dle výběru pedagoga katedy filosofie a legendárního plzeňského kinoklubisty Jana Kastnera. Projekci uvede Richard Němec. DVD budou k prodeji za "studentské" ceny i pro nestudenty. Vstup zdarma.

2. 12.
2009

Avizovaná projekce RESTAUROVANÝCH FILMŮ JANA ŠPÁTY za účasti Olgy Špátové a Richarda Němce na Semináři britského filmu v Uherském Hradišti se uskuteční v pátek 4.12. od 17:00 hod.
V rámci projekce budou mít diváci exkluzivní možnost shlédnout ukázku z filmu Olgy Špátové "Oko nad Prahou", který v současnosti dokončuje. Komu to nevyjde v tento čas, máte během přehlídky více možností.
Špátova DVD budou v prodeji na místě za festivalovou cenu 550,- Kč. Více info na www.britskyseminar.cz.

12. 11.
2009

Dne 13.11. od 18 hod se budou RESTAUROVANÉ FILMY JANA ŠPÁTY promítat v pražském kině Aero. Diváci mají možnost zakoupit mimořádně přímo v kině i 4 DVD se Špátovými filmy a to navíc se slevou v ceně vstupenky 100,-, to znamená, že návštěva kina Vás vyjde úplně zadarmo. Proti předloženému lístku je možné za tuto cenu zakoupit pouze 1 DVD. Další si samozřejmě můžete také koupit, ale již za plnou cenu. Podobné akce plánujeme i v dalších kinech po celé ČR. Sledujte proto web, kde Vás o těchto nabídkách budeme průběžně v novinkách informovat. Kinaři, kteří mají o tento prodej zájem i ve svých kinech a to buď při projekci nebo i na delší časové období, nechť nás kontaktují na verbascum@email.cz A Vy, milí diváci můžete své dobré kinaře na tuto možnost upozornit. Zkušenosti s tím máme víc než dobré a diváci tuto možnost oceňují a DVD touto cestou nakupují.

11. 11.
2009

Dne 4.12. odpoledne (přesný čas bude organizátory upřesněn) se budou Špátovy filmy promítat na Semináři britského filmu v Uherském Hradišti za přítomnosti režisérky a dcery Jana Špáty Olgy Špátové a producenta Richarda Němce. DVD na místě budou v prodeji. Více info a přesný čas najdete na http://www.britskyseminar.cz/.

10. 11.
2009

Dnes 10.11. se promítají RESTAUROVANÉ FILMY JANA ŠPÁTY v pražském kině Oko. Mimořádně u této příležitosti mají diváci možnost si zakoupit DVD v pokladně kina a to až do 16.11. Každý, kdo předloží vstupenku do kina na Špátovi filmy, dostane slevu na DVD v hodnotě vstupenky. Podobná akce se chystá i v dalších kinech, sledujte tedy tento web a pojďte do kina poznat filmy Jana Špáty. Kinaři, kteří mají zájem o prodej DVD ve svém kině ať už mimořádně při projekci nebo stále, nechť nás kontaktují emailem na verbascum@email.cz.

10. 11.
2009

Dne 11.11. od 10:25 bude producent Richard Němec živě ve vysílání pražského Rádia Regina 92,6 FM (nebo na webu http://www.rozhlas.cz/regina/portal/) hovořit o Restaurovaných filmech Jana Špáty.

10. 11.
2009

Do rubriky video byl přidán odkaz na reportáž o RESTAUROVANÝCH FILMECH JANA ŠPÁTY vysílané 3.11. v Událostech na České televizi.

9. 11.
2009

Do menu našeho webu byl přidán nový odkaz video.

Můžete si v něm pustit reportáž o RESTAUROVANÝCH FILMECH JANA ŠPÁTY, ve které jsou i rozhovory s tvůrci. Rovněž tam naleznete odkaz na stránky Doc Allince, serveru specialozovaného na on-line distribuci dokumentárních filmů. Na tomto odkazu si můžete zdarma přehrát jako ochutnávku filmů Jana Špáty jeho slavný film RESPICE FINEM.

9. 11.
2009

Dobrá zpráva pro zájemce o náš projekt ze Slovenska. Jednáme o distribuci s jedním, zatím nejmenovaným, e-shopem. O distribuci DVD mají zájem, k dohodě by mělo dojít během několika dní. Sledujte novinky a rubriku OBCHOD. Tam budou informace k dispozici hned, jak bude zboží u prodejce.

6. 11.
2009

Děkujeme všem za zájem o naše DVD. Přestože je v prodeji pouze týden náš e-shop zaznamenal vysoký zájem ze strany zákazníků a denně odbavuje 30 - 50 ks DVD. Velký počet DVD byl také prodán na festivalu v Jihlavě a během pražské premiéry. Prvotní náklad 1000 kusů bude brzy vyprodán a proto budeme lisovat další tisícovku. Máme velkou radost z Vašeho zájmu o Jana Špátu a obecně dokumentární film. Byl to pro nás krok do temnot a Váš zájem nás těší. Děkujeme!
Za tvůrce producent Richard Němec.

5. 11.
2009

V rámci festivalu NADOTEK v Ústí nad Orlicí budou na Malé scéně promítnuty 3 bloky vybraných Restaurovaných filmů Jana Špáty za účasti Olgy Špátové. Jedná se o přidané projekce a bude na nich možnost také zakoupit 4 DVD za zvýhodněnou festivalovou cenu. Více info www.nadotek.cz.

Informace o promítaných filmech najdete na stránce V kině.

2. 11.
2009

Srdečně Vás zveme na dnešní premiéru projektu Restaurované filmy Jana Špáty v divadle Archa od 20:00. Premiéra je částečně veřejná.

2. 11.
2009

Dnes byla spuštěna webová prezentace www.janspata.cz.

Zpět na začátek stránky

Partneři
Producenti
Logo verbascum Logo Krátký film Praha a.s.
za podpory
Logo Státní fond na podporu a rozvoj České filmografie
ve spolupráci
Logo UPP
Logo Soundsquare Logo NFA
distribuce
Logo indies mg Logo Aerofilms
edice
Logo DOst DObré DOkumenty
mediální partneři
Logo Radio 1 Logo CFN
mediální servis
Logo 2media.cz
poděkování
Logo Malá Skála
partner premiéry
dodavatel HD projekce
Logo Altei
Staré stránky najdete na http://old.cfn.cz
Toto je zkušební verze portálu CFN.cz - prosíme laskavě hlašte problémy na support at cfn.cz
© Copyright VAC
TOPlist