Přeskočit na hlavní obsah

Jan Špáta - 18 dokumentárních filmů klasika české kinematografie


DOst DObré DOkumenty


DOst DObré DOkumenty (DDD) je volná video edice, jejíž vznik inicioval producent Richard Němec a přizval k její realizaci hudebního vydavatele a distributora Miloše Grubera z Indies MG. Edice DDD se bude zaměřovat na vydávání kvalitních zejména českých dokumentárních filmů na DVD, popř. na jiných formátech. Prvním počinem je vydání 4DVD s restaurovanými filmy klasika českého dokumentu Jana Špáty. Další plán je vydat díla Miroslava Janka a Pavla Kouteckého a dalších. V první řadě se bude edice zaměřovat na vydávání a zpřístupňování prověřených a klasických děl českých mistrů dokumentárního filmu. Hlavním smyslem je nabídnout divákům tyto kvalitní filmy, které nebyly dosud dostupné. DVD budou vybaveny anglickými podtitulky a distribuovány také formou e-shopu. Pokud budou k dispozici potřebné licence, budou DVD nabízena i divákům v zahraničí.


Na logo DOst DObré DOkumenty byla vypsána soutěž. O výběru nejlepšího loga rozhodovala porota ve složení Richard Němec, Miloš Gruber, Olga Špátová a Jarmila Poláková (producentka dokumentárních filmů, mj. Pavla Kouteckého). Z několika desítek návrhů byl vybrán návrh grafika Tomáše Tuče. Jeho animovanou podobu používanou jako znělku vytvořil Vratislav Horčík.


Indies MG je hudební vydavatelství s téměř dvacetiletou tradicí zaměřené na produkci CD a DVD autorů a interpretů tvořících původní, nekomerční hudbu napříč žánry. Indies MG se nyní podílí i na vydávání a distribuci DVD s českou filmovou dokumentární tvorbou.Zpět na začátek stránky

Pro zájemce o DVD Jana Špáty máme dobrou zprávu. Na oslavu ceny za Nejlepší audiovizuální počin roku udělené na Českých lvech dne 6.3. 2010 pro Vás máme speciální časově omezenou nabídku. Mezi 24. březnem a 4. dubnem bude DVD pouze na e-shopu www.janspata.cz k dostání za výhodnou cenu 499 Kč.


Partneři
Producenti
Logo verbascum Logo Krátký film Praha a.s.
za podpory
Logo Státní fond na podporu a rozvoj České filmografie
ve spolupráci
Logo UPP
Logo Soundsquare Logo NFA
distribuce
Logo indies mg Logo Aerofilms
edice
Logo DOst DObré DOkumenty
mediální partneři
Logo Radio 1 Logo CFN
mediální servis
Logo 2media.cz
poděkování
Logo Malá Skála
partner premiéry
dodavatel HD projekce
Logo Altei
Staré stránky najdete na http://old.cfn.cz
Toto je zkušební verze portálu CFN.cz - prosíme laskavě hlašte problémy na support at cfn.cz
© Copyright VAC
TOPlist